6 Aralık 2014 Cumartesi

Morphe Brushes AlışverişimMerhaba,

Bugün sizinle yapmış olduğum bir alışverişi paylaşmak istedim. Youtube da meşhur vlogger lardan Jaclyn Hill bir videosunda bu markanın farlarının hem ne kadar ucuz hem de kaliteli olduğundan bahsetmişken denememek olmazdı. Hele de Makeupgeek Türkiye'ye gönderim yapmayı durdurmuşken..

Today's post is about a haul I made from Morphebrushes after watching dear Jaclyn Hill's video. I had to try them just to cure the wounds makeupgeek team left behind when they stopped shipping to Turkey.


Siteye ilk girdiğimde korkunç bir gönderim ücreti vardı. Farların tanesi 2 dolarken, gönderimin 50 dolar olması siteden direk soğuttu. Site yönetimine bu konuda bir mail atıp, çözüm önerisi sundum ve ülkemizdeki çoğu firmanın aksine bunu dikkate alıp geri dönüşte bulundular ve sonuçta çok daha uygun bir gönderimle yukarıdaki alışverişi yapabildim.Alışveriş yaptığım sırada çoğu ürün tükenmişti. Elime ulaşıp ulaşamayacağını bilemediğimden ama yine de siteyi deneyimlemek istediğimden stokta bulunan 4 farı ve indirimdeki bu fırçaları sipariş verdim. Fırçaların beni çok şaşırttığını belirtmeliyim. İndirimde 1 küsur dolara aldım ve kalitesi fiyatına göre gerçekten çok başarılı.

While i was shopping, most of the products were out of stock, so i made a quick order of what is left just to experience the site. Brushes were circa 1$ but quality is not cheap


Aldığım bu fırça özellikle maskaranın topaklandığı yerleri tarayıp kirpiklerde oluşan o örümceksi ifaden kurtulmak için. Böyle metal olan bir fırça ararken sitede bulmam isabet oldu.

This brush is to prevent spidery lashes which some mascaras create. 


Bu fırça ise kaş fırçası olarak kullanım alanı yarattı kendine, eyeliner fırçası olamayacak kadar kalındı zira..
This one I use for my brows too thick to be eyeliner brush

Gelelim Jaclyn'ciğimin favorisi farlara:


Alışveriş yaptığım sırada sitede çoğu far tükenmişti. İnternette swatchlarını bulamadığım için ihtiyacım olan gri renk nasılsa aralarında vardır diyerek sitede olan 4 gri tonlarında farın dördünü de attım sepete. 
When shopping, most of eyeshadow pans were out-of-stock. I searched for swatches on internet but failed to have a proper idea of the gray tone i need so I bought all 4 grayish eyeshadows presuming one of them could be ''the one''.Aradığım renk tam olarak yukarıdaki fotoğraftaki 72 idi.  
''The one'' was 72.


With Flash

51 numara ise gerçekten çok hoş bir renk ama diğer 2 renkten çok memnun olduğumu söyleyemeyeceğim. Kısaca yorumlamam gerekirse mat renklerde gerçekten pigmentasyon zayıf. 

Loved 51 but not satisfied with the others. Matte range seemed disappointing to me.

2$ a alınabilecek hoş bir alternatif sunan ama elimize ulaşması tamamen şans olan bu siteyi sizlerle paylaşmak istedim. Siteyi şuradan inceleyebilirsiniz.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere,
Seda3 yorum:

 1. 39'a da bayıldım diyecektim ama sen beğenmemişsin. Neyse ki aradığını bulmuşsun kuzum :)
  Markayı hiç duymamıştım ama girip bakmayacağım da :D :D Bi süre ciiiiddden bişeyler almamaya kararlıyım :D

  YanıtlayınSil
 2. Pek renk vermiyorlar mat olanlar ondan sevemedim ben, bakma bakma :)

  YanıtlayınSil
 3. 51 ve 79 çok hoş görünüyor bence.

  YanıtlayınSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 The Cup of Beauty, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena