24 Kasım 2014 Pazartesi

Caudalie Lip Conditioner

Havalar son zamanlarda birdenbire soğudu. Cildimizin nemlendirilmeye artık daha çok ihtiyacı var. 
Bugünkü yazımda çok severek kullandığım bir lipbalm dan bahsetmek istedim.

It's getting colder which means our bodies need intense hydration. Today's post is about one of my favourite lipbalms: Caudalie

Caudalie Fransız menşeli bir marka. Temiz içeriğinin olması ile meşhur. Nitekim bu lipbalmın içeriğinde de paraben, fenoksietanol, fitalat, sodyum larül sülfat, mineral yağ ve renklendirici bulunmuyor. Hayvanlar üzerinde test yapmayan markalardan Caudalie. Üzerinde yazdığına göre %99 organik içeriğe sahip. O %1e ne koydun acaba Caudalie :)


Caudalie is a French brand, widely known with their natural origined products. Many ingredients such as paraben, fitalate or sls are not included in this balm. Also i like the fact that this is a cruelty-free product.


Ürünün vanilyamsı çok hoş bir kokusu var. Yağlı his bırakmıyor diyemem, üstüne ruj sürecekseniz uzun bir süre beklemeniz gerekebilir. Ama dudaklarımı diğer lipbalmlara göre çok daha uzun süre nemli tutmayı başardı. Benim için tek hoş olmayan yanı organik olduğu için sanırım 9 aylık bir ömrünün olması. Bir lipbalmı sonuna kadar bitirmeyi başarmakta ciddi sıkıntım var, maalesef.

Product has a pleasant vanillaesk scent. It needs some time to get fully absorbed, which makes it hard to apply lipstick right after. Only downside for me is its lifespan. Needs to be used in 9 months.

Makyaj çantamın demir başlarından oldu bakalım bozulmadan bitirebilecek miyim :) Ürün eski blogum olan kozmetikanus ta yazarken katıldığım bir etkinlikte Facedermo tarafından denenmek üzere hediye edilmişti. Fiyat aralığı 16- 22 Tl arasında değişiyor. Şu an facedermo da %50 indirimle 10.50 ye düşmüş. Bitince elimde başka lipbalm olmazsa mutlaka alacağım. 

Trying to carry it around so that i can finish it on time :) 

Sevgiler,
Seda

2 yorum:

  1. Arkadaki Gatsby daha ilgimi çekti hani söyleyeyim dedim :D :D
    Caudalie nedense bana üç kağıtçı geliyor, içeriklerde zararlı bi dolu şey var, aslında hayvanlar üzerinde deney yapıyorlar dolaylı yoldan olsa da falan filan... Nedense alamıyorum, elim gitmiyor artık ..

    YanıtlayınSil
  2. O Gatsby muhteşem bir şey, denemiş miydin?
    Cilt ürünlerini denemedim ama bu lipbalm ı gerçekten sevdim. Nemlendirmesi, kokus falan çok hoş :)

    YanıtlayınSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 The Cup of Beauty, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena