22 Ekim 2014 Çarşamba

NARS Dolce Vita // Flormar 212

Merhaba,

Bugünkü yazım bir karşılaştırma üzerine olacak. Süslü Sözlük'te, en sevdiğim ve bittikçe aldığım/alacağım Nars Velvet Lip Pencil lardan meşhur Dolce Vita rengine muadil olarak Flormar 212 nin gösterildiğini okuyunca mutlaka denemeliyim dedim.

NARS Dolce Vita üzerine ayrı bir inceleme yazısı mutlaka yazacağım. Bu yazım daha çok Flormar 212 Vintage Pink üzerine olacak.

Hi, today's post has a dupe alert, Flormar 212 Vintage Pink Lipstick vs Nars Dolce Vita Velvet Matte Lip Pencil.

dolce vita dupeÖncelikle fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 16 TL. Nars'ın gittikçe artan fiyatına göre Flormar tabii ki cüzdanları rahatlatıyor. Nars'ın rengini her ne kadar çok sevsem de, kalem formunda olup alttan çevirmeli değil, açacakla açma özellikte olmasını hiç sevmiyorum. Ürünün yarısı ziyan olup gidiyor. Nars'ta aynı isimde bir ruj da var ama renkleri birbirinden çok farklı.

Although I love Nars's velvet lip pencils' color ranges, i can't say the same for the packaging. Product goes wasted when sharping. But still i have to admit Nars' products have a sleek and expensive-smelling-look to them that I can't resist buying. Same labeled lipstick from Nars does not have the same color as lip pencil.

Solda//left  Flormar 212 Vintage Pink , sağda Nars Dolce Vita

Gelelim yapılarına.. Nars gerçekten adı gibi sürümü kadifemsi matlıkta, Flormar'ın Supermatte serisinden olan 212 ise Nars kadar mat değil. Renkleri oldukça yakın, Flormar biraz daha canlı ve daha şeftalimsi, Nars ise daha gül kurusuna dönük.

Flormar'ın yapısı ise beni şaşırttı, mat görünüm vermesine rağmen dudakları kurutmuyor ama yine de altına bir lip balm geçmekte fayda var. Kalıcılığını da oldukça yüksek buldum hatta Nars'tan daha fazla dudakta kaldığı bile söylenebilir.

Although Flormar 212 Vintage Pink is slightly different than Nars Dolce Vita, they look almost the same on the lips. I can call it a ''dupe''.


Flormar 212

Sonuç olarak Nars'ın Dolce Vita rengine çok hoş bir alternatif olabilir. Flormar standındaki satıcı da bu rengi sorar sormaz ''en çok satılan ürünümüz'' diye etiketi de yapıştırdığına göre bir şans verilebilir.

Sevgiler,
Seda


2 yorum:

  1. Nars'ta iki Dolce Vita'ya da bayılıyorum ama renk alternatifi varsa Nars yerine Flormar alıp başka şeyler de almak beni cezbetmeyen bir fikir olmaz tabi ki :) Ben şu Flormar'ın rengini hemen bi yere not edeyim ;)

    YanıtlayınSil
  2. Ben çok seviyorum dolce vita yı <3 Flormar ın yapısı, duruşu gerçekten güzel..:)

    YanıtlayınSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 The Cup of Beauty, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena